Potřebujeme Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby se Vám mimo jiné mohly ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.

U nás doma je nepostradatelnou součástí sensory play rýže a cizrna. Moje Laurinka rýži přesypává do tematických tácků a mističek za pomoci lopatiček, nebo prostě jen svých rukou. Rýží a cizrnou můžete vyplnit celý tác dle tématu a děti můžou materiál různě nabírat, přesypávat, třídit, míchat a podobně. Ale je potřeba dávat pozor, jelikož se jedná o malý smyslový materiál, který je pro malé ochutnávače nebezpečný a hrozí zaskočení. Zatím jsem se nesetkala, že by děti měli nutkání cizrnu nebo rýži dávat do pusy, ale i tohle se může stát, a proto je potřeba být pozorný a mít nad dítětem neustálý dohled.
Pomůcky se kterými si hru užíváme my doma, jsou ideální pro třídění a vysypávání materiálu najdete zde
BAREVNÁ CIZRNA

Cizrna se barví velmi snadno. Barvení cizrny je jednodušší než rýže. Navíc se s ní lépe hraje je větší a děti ji můžou třídit podle barev.
Co budete potřebovat:
- Cizrnu
- Akrylovou barvu
- Ikea sáčky (nebo plastové/skleněné dózy)
- Pergamenový papír (pečící papír)
- Plech na pečení
Postup: Pečící papír vložte do plechu. Přesypte cizrnu do sáčku. Pro každou barvu použijte jiný sáček. Přidejte barvu, pevně zavřete sáček a zatřeste, dokud se cizrna rovnoměrně neobarví. Poté vysypte na plech, oddělte slepené kusy a nechte zaschnout.
BAREVNÁ RÝŽE

Rýže je pro děti oblíbeným smyslovým materiálem. K obarvení nám stačí opravdu málo času.
Co budete potřebovat:
- Rýže
- Potravinářské barvivo
- Ocet
- Plastové sáčky (uzaviratelné)
- Pečící papír
- Plech na pečení
Postup: Nasypte rýži do sáčku, přidejte ocet a barvivo, zavřete sáček a protřeste. Po obarvení vysypte na plech, rozprostřete a nechte zaschnout přes noc.